Co wspólnego mają ze sobą księżyc i odwaga? #księżycmyśliwych

Podziwiam ludzi, którzy z podniesionym czołem mierzą się z trudnościami, jakie napotykają na swojej drodze.
Podziwiam ludzi, którzy decydują się spełniać swoje marzenia – nawet te, które wydają się być niezwykle trudne. 
Podziwiam ludzi odważnych. 

Czy sama jestem odważna? Chyba nie mnie to oceniać. Odważyłam się jednak (brawo ja!) dołączyć do akcji promującej książkę „Księżyc myśliwych” Katarzyny Krenz i Julity Bielak zorganizowanej przez Wydawnictwo Znak i Joasię Mentel z bloga Book me a cookie.

Dlaczego?

Dlatego, że udział w akcji wymagał ode mnie dużej kreatywności. Zadanie konkursowe polegać miało bowiem na stworzeniu wishlisty książek na dowolną okazję. Jeśli dowolną, to proszę bardzo, tadam! Dlaczego nie uczynić 6 dnia listopada Dniem Ludzi Odważnych?

Każda z tych książek, mniej lub bardziej mówi o ludziach odważnych.
Najdłuższy tydzień jest o tych, którzy chcą dołączyć do elitarnych oddziałów Navy SEALs.  
Świat równoległy napisał Tomek Michniewicz – człowiek, którego uważam za jednego z najodważniejszych (i najprzystojniejszych, a to nigdy nie jest wada :)) polskich reportażystów.
Świat według Janki, czyli rozmowa z Janiną Ochojską, nie wymaga nawet komentarza – jej nazwisko mówi samo za siebie. Tak samo jak tytuł książki Prokurator. Kobieta, która nie bała się morderców. I wreszcie Księżyc Myśliwych – bohater całej akcji. Wisienka na torcie.

Czas nocnych polowań.
Sylt wciąga. Miękką, mglistą przestrzeń wyspy otacza morze opowieści i tajemnic. Tutaj za sznurki pociąga piąty żywioł – księżyc.
Thomas znika. Po jego córce Sophie zaginął słuch, a jej przyjaciel Cyryl w zagadkowym wypadku traci pamięć. Wdowę po Thomasie odwiedza tajemniczy gość, którego urokowi trudno się oprzeć. Czy kluczem do wszystkiego okaże się muszla?
Z każdą kolejną fazą księżyca Sylt odkrywa swoje ponure sekrety, które łączą obcych ludzi więzami silniejszymi od więzów krwi.
Niepokój, tajemnica i niszczycielska siła żywiołów w Księżycu myśliwych splatają się w nieprzewidywalną opowieść o pogoni za wymykającą się prawdą i o ułudzie szczęścia. Ta mroczna, malarska i pełna smaków proza pulsuje zniewalającym rytmem przypływów i odpływów morza.
I że lepiej uważać, zwłaszcza o tej porze roku, gdy zachodzące słońce na naszych oczach spotyka się z Księżycem Myśliwych, który wzywa człowieka do ostatniego polowania, by mógł uzupełnić zapasy pożywienia przed nadejściem zimy. Jest wtedy chłodny i okrutny, i tak jasny, że na ziemi nic się nie ukryje, ani świeży trop, ani zwierzę.

https://instagram.com/p/9tnpWzvEae/?taken-by=zielona_cytryna
(kliknięcie na zdjęcie powyżej przeniesie was do strony internetowej księgarni znak.com.pl)

 A jak wyglądałaby Wasza lista?


#księżycmyśliwych #pełnomyśliwych #27października

 

Dodaj komentarz