Marybeth Mayhew Whalen – Miasteczko Worthy

Jak wiele może zmienić jedna nagła, przypadkowa śmierć? Z pewnością wystarczająco dużo, by już na dobre wywrócić czyjś świat do góry nogami. Gdy w niewielkim miasteczku Worthy, tuż po zwycięskim meczu lokalnej drużyny Wildcats w wypadku samochodowym giną trzy nastoletnie cheerleaderki, a jego sprawcą jest ich szkolny kolega, tragedia ta odciska piętno niemal na wszystkich.

Leah, przyjaciółka zmarłych dziewczyn, ukrywa, dlaczego w momencie wypadku była gdzieś indziej, choć powinna być z nimi, jak zwykle zresztą.
Marglyn, matka jednej z ofiar, boryka się z poczuciem winy, ponieważ w momencie gdy jej córka umierała, ona, nie wiedząc o tym, niosła pomoc innej potrzebującej nastolatce.
Darcy, której syn został uznany za sprawcę wypadku, zyskuje miano matki mordercy i staje się w miasteczku persona non grata.
Z kolei Ava, młoda nauczycielka na zastępstwie, zostaje oskarżona o seksualne wykorzystywanie jednego z uczniów, popularnego zawodnika Wildcats.

Sęk jednak w tym, że w życiu nic nie jest po prostu białe lub czarne i upłynie sporo czasu, nim każda z kobiet zdecyduje się po swojemu poradzić sobie z własnymi trudnościami. A że wszystkie te problemy mniej lub bardziej łączą się ze sobą, rozwiązanie jednej może przynieść za sobą uporanie się z kolejną. Pytanie tylko, kto zdobędzie się na odwagę i zrobi pierwszy krok?

Miasteczko Worthy jest przede wszystkim powieścią o tym, z jaką łatwością jedno nieoczekiwane zdarzenie jest w stanie zburzyć istniejący porządek rzeczy. Co więcej, że może jednocześnie stanowić impuls do stawienia czoła kłopotom i ujawnienia tajemnic, które w przeciwnym razie nigdy nie ujrzałyby światła dziennego. Dużo jest tu wzajemnej nieufności, której trzeba dać czas, by zastąpiło ją zaufanie. Jest również próba naprawienia własnych błędów i ponoszenia odpowiedzialności za swoje uczynki. Czyli zupełnie jak w życiu. I właśnie za tę życiowość autorce należą się gratulacje. Bo historia taka jak ta mogłaby się zdarzyć wszędzie.

Tytuł oryginału: When We Were Worthy
Liczba stron: 274
Wydawnictwo: Editio

Ocena (1-10): 7 – bardzo dobra

Dodaj komentarz